fbpx
31 Sierpnia 2017

Baume et Mercier x Indian Motorcycle

Napisał: Adam Ciborek

Po ciepło przyjętej przez klientów współpracy z Shelby Cobra, marka Baume et Mercier kontynuuje swoją współpracę z firmami motoryzacyjnymi. Jest to próba dotarcia do klientów, dla których dwa i cztery koła to życiowe hobby. Baume et Mercier i Indian Motorcycle ogłosili rozpoczęcie współpracy. Efektem współdziałania dwóch firm o ponad stuletniej historii, będzie seria zegarków inspirowanych motocyklami.

 

Miało to miejsce 14 sierpnia w Bonneville, w amerykańskim stanie Utah. Data jest nieprzypadkowa. Jest związana z rekordem prędkości ustanowionym na motocyklu Indian. Indian Motorcycle zostało założone w 1901 roku w Springfield, w stanie Massachusetts. Oryginalna marka trwała przez ponad pięćdziesiąt lat. Szybko stała się największym producentem motocykli na świecie. W 1911 kierowcy na “indianach” zdobyli trzy pierwsze miejsca w wyścigu Isle of Man Tourist Trophy.  W połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, firma zaprzestała produkcji i w niedługim czasie zmieniła właściciela. Dzieje marki w następnych dekadach są bardzo podobne do historii wielu producentów szwajcarskich zegarków.

 

Baume et Mercier x Indian Motorcycles | timeandwatches.pl

 

Przez sześćdziesiąt następnych lat pojawiali się nowi inwestorzy, starający się wskrzesić legendę. Jedna z takich prób polegała na sprowadzaniu z Europy wyrobów Royal Enfield, delikatnym modyfikowaniu ich i sprzedaży pod nazwą Indian. Później próbowano budować amerykańskie jednoślady w oparciu o włoskie podzespoły. Żaden z zaproponowanych modeli biznesowych nie zdobył uznania klientów. Aktualnie, prawa do nazwy ma firma Polaris Industries, zajmująca się wytwarzaniem skuterów śnieżnych, ATV i pojazdów elektrycznych. Ciągły rozwój tego podmiotu daje nadzieję na stałą i niezaburzoną niczym produkcję Indian’ów.

 

Pięćdziesiąt lat temu, dokładnie 13. 08.1967 Burt Munro pobił lądowy rekord prędkości. Dokonał tego na motocyklu Indian Scout, wyprodukowanym w 1920 roku, pędząc po wyschniętym jeziorze Bonneville. Śmiałek zdobył przydomek “Najszybszego Indianina na Świecie”, a rekord pobił mając 68 lat. Nowozelandczyk całe życie związał z motoryzacją i rywalizacją z innymi kierowcami. Współcześnie, ten przejazd został odtworzony przez Lee Munro - dalekiego kuzyna Burta, którego życie także jest związane z wyścigami. Przy okazji tego wydarzenia spotkali się przedstawiciele obu marek - CEO Baume et Mercier i wiceprezes Indian Motorcycles.

 

Jeszcze w tym roku Baume et Mercier zaprezentuje zegarki inspirowane amerykańskimi motocyklami. Będą to serie limitowane, odnoszące się do najbardziej rozpoznawalnych modeli z historii Indian Motorcycle. Obie firmy mają nadzieję, że zegarki przykują uwagę zarówno wielbicieli zegarków jak i motocyklistów.

 

Baume et Mercier x Indian Motorcycles | timeandwatches.pl

 

Pan Alain Zimmermann, CEO Baume et Mercier, podsumował kooperację w następujący sposób: “Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni partnerstwem z Indian Motorcycle. Nasza umowa jest bardzo ważna, ponieważ tak samo dążymy do perfekcji, wysokiej jakości i najlepszego rzemiosła, czego wynikiem ma być wspaniały, współczesny design. Nasze marki podzielają te same wartości i wyjątkowy charakter.”

 

Z niecierpliwością czekam na premię tych specjalnych modeli. Bardzo podobała mi się seria chronografów poświęconych Shelby Cobra. Myślę, że i nowe propozycje będą spektakularne.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl