fbpx
9 Sierpnia 2017

Blancpain Villeret - damski zegarek do wielu stylizacji

Napisał: Adam Ciborek

Nowoczesny i bardzo kobiecy model od Blancpain może być szybko zmieniony tak, by pasował do każdej stylizacji. Dopasowanie paska zegarka do stroju, może okazać się problemem dla wielu kobiet. Z nowym modelem od Blancpain stanie się to dziecinnie łatwe.

 

Model Villeret Quantième à Phase de Lune dostarczany jest z pięcioma paskami, które mocowane są specjalnym systemem, ułatwiającym ich wymianę. Wystarczy nacisnąć i już. Trzy z pięciu pasków wykonano ze skóry aligatora. Jeden jest czerwony, a dwa mają różne odcienie niebieskiego - jasny (sky blue) i ciemny (midnight blue). Kolejny został uszyty z białej strusiej skóry. Ostatni, najbardziej wieczorowy,  wykonany jest z czarnej satyny.

 

Blancpain Villeret - damski zegarek do wielu stylizacji | timeandwatches.pl

 

Najnowsza propozycja dla Pań została wykonana ze stali, a jej pierścień wokół szkła ozdobiono brylantami. Osadzonych zostało 48 kamieni w pełnym szlifie brylantowym. Średnica koperty to 29,20 milimetra.Opisywany model marka określa jako Date Moon Phase. Oznacza to, że  pozwala on sprawdzić czas, dzień miesiąca i aktualną fazę księżyca. Czas prezentowany jest na białej, matowej tarczy za pomocą smukłych i solidnych wskazówek w kształcie liści. Także datę można odczytać dzięki wskazówce. Osiem z dwunastu indeksów godzinowych zdobią brylanty.

Blancpain Villeret - damski zegarek do wielu stylizacji | timeandwatches.pl

Fazy księżyca ukazane są na szafirowym dysku. Ta intrygująca komplikacja prawie zupełnie zniknęła z zegarków, aż do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy marka Blancpain ponownie i z sukcesem wprowadziła ją do swoich wyrobów. Szybko stała się znakiem rozpoznawczym marki. Z czasem także konkurencja zaczęła dodawać ziemskiego satelitę do swoich wyrobów.

 

Wskaźnik fazy księżyca korzysta z koła, które ma 59 zębów, co jest dwukrotnością miesiąca księżycowego. Na dysku widnieją dwie damskie “twarze”. Mają drobną kropeczkę tuż obok ust. To ukłon w stronę mody z XVII wieku, gdy kobiety decydowały się na sztuczny pieprzyk przy ustach, co było wyrazem żartobliwego i kokieteryjnego podejścia do życia.

 

Blancpain Villeret - damski zegarek do wielu stylizacji | timeandwatches.pl

Producent wykorzystał manufakturowy mechanizm 913QL. Ma on automatyczny naciąg sprężyny, balans glucydurowy ze złotymi śrubkami do regulacji. Do produkcji sprężyny włosowej wykorzystano krzem, co zapewnia podwyższoną odporność na wstrząsy i anty magnetyzm. Przez dekiel z szafirowego szkła widoczne są bogate zdobienia werku i złoty wahnik.

 

Blancpain stworzyło po raz kolejny model o ciekawej, klasycznej stylistyce. Prezentuje on ponadczasowe rzemiosło i zaawansowane technologie. Dzięki dodatkowym paskom, właścicielka nie znudzi się nim przez długi czas.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl