fbpx
13 Lutego 2017

Breitling Colt Skyracer - lekka koperta i niezawodność

Napisał: Bartosz Marciniak

Firma Breitling wytwarza naprawdę solidne i niezawodne czasomierze o nieskazitelnej jakości. Dodajmy do tego jeszcze ciekawy, charakterystyczny wygląd, a otrzymany rezultat będzie naprawdę rewelacyjny. Chociaż moje serce skradł już dawno model Superocean Heritage z zielonym pierścieniem to zawsze z wielką chęcią spoglądam na nowości wychodzące spod rąk zegarmistrzów pracujących dla tej marki. 

Ostatnio kolekcja Colt wzbogaciła się o nowy model – Colt Skyracer. Nazwa kodowa: „Skyracer”  wzięła się od nazwy samolotu latającego w barwach Breitling'a w sławnym Red Bull Air Racer. Zegarek łączy w sobie trzy cechy: wysoką jakość, skuteczność oraz niezawodność. Wszystkie te cechy zostały wyniesione z bogatej wojskowej przeszłości - manufaktura produkowała wysokiej klasy instrumenty pomiarowe  przeznaczone dla profesjonalistów. 

 

 

Colt Skyracer to niewątpliwie udany model. Zyskał młodzieńczy i bardziej dynamiczny wygląd oraz czarną kopertę wykonaną z super lekkiego materiału  - Breitlight®. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Zadziwię Was, ale na pewno nie włókno węglowe. Jest to zupełnie nowy materiał opatentowany przez Breitling'a, wykorzystujący lekki polimer wzbogacony o kompozytowe włókna dla zapewnienia wytrzymałości i sztywności. Efekt jest taki, że uzyskano materiał ponad trzykrotnie lżejszy od tytanu oraz sześciokrotnie od stali! Dodatkowo cechuje się wyjątkową odpornością na zarysowania, korozję, jest antymagnetyczny i antyalergiczny, a także cieplejszy w dotyku niż metal. Lekko cętkowana struktura zapewnia oryginalność. 

 

 

Koperta ma średnicę 45 mm, a jej wodoszczelność wynosi 100 metrów. Została wyposażona w jednokierunkowy obrotowy pierścień ze skalą minutową oraz zakręcaną koronkę z podwójną uszczelką. Obudowa od spodu zamknięta jest pełnym deklem mocowanym za pomocą śrubek. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. 

 

 

Tytułowy model ubrano w czarną tarczę – Volcano Black. Znajdujące się na niej duże białe cyfry arabskie oraz białe luminescencyjne wskazówki, zapewniają idealną czytelność. Delikatne czerwone akcenty dodają bardziej agresywnego wyglądu. Okienko datownika znajduje się na godzinie trzeciej. Wszystko jest naprawdę bardzo spójne i wygląda dobrze. Szkło, którym zamknięto kopertę od góry, zostało wykonane z szafiru i posiada obustronną powłokę antyrefleksyjną. 

 

 

Przechodząc do serca to mamy na pokładzie kwarcową jednostkę SuperQuartz™ z termokompensacją oraz certyfikatem chronometru COSC. Żywotność baterii wynosi aż 8 lat! Szkoda, że tak fajny zegarek nie otrzymał mechanicznego werku, ale założenie było jedno – stworzyć zegarek wstrząsoodporny. Ta właściwość praktycznie wyklucza zastosowanie mechanicznego mechanizmu. Niestety. 

 

 

Colt Skyracer dostępny jest w wersji na czarnym kauczukowym pasku Skyracer. Widniejąca na nim skala przypadła mi bardzo do gustu – świetnie to wygląda. Szerokość paska wynosi 20/22 mm, a zapięcie jakim dysponuje jest zatrzaskowe. 

 

Podsumowywując nowy wypust ze stajni Breitlinga to bardzo udana propozycja. Zegarek łączy w sobie oryginalne wzornictwo, nowoczesne materiały, a to wszystko w bardzo przystępnej cenie. Myślę, że to dobra propozycja dla aktywnych osób szukających tak zwanego „tool watch'a". 

 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl