fbpx
21 Maja 2018

Casio G-Shock GSTS130BC-1A i GSTS130BC-1A3 G-Steel "Street Utility"

Napisał: Adam Ciborek

W ubiegłym roku miałem okazję przetestować, a później przedstawić Państwu swoje spostrzeżenia na temat Casio G-Shock G-Steel „Tough Leather”. Japończycy wprowadzili do sprzedaży kolejne warianty metalowego G-Shock’a, w których pasek, udający skórę, zastąpiono materiałowym. Po więcej informacji na temat modeli GST-120 i GST-130 zapraszam do poprzedniego artykułu, który można przeczytać - tutaj.

 

Najnowszą kolekcję - „Street Utility” (z angielskiego: uliczne narzędzia) stworzono z modelu GST-130 - ma on kopertę z tworzywa sztucznego połączonego ze stalą. W tym przypadku jest to stal wykończona czarną powłoką. Nowe referencje są dwie - GSTS130BC-1 z czarnym paskiem oraz GSTS130BC-1A3 z zielonym. Poza najbardziej widoczną różnicą w postaci kolorów materiału użytego do uszycia pasków, inne są jeszcze detale tarcz.

 

 

W obu modelach są one czarne z trzema wyświetlaczami i odmiennymi wykończeniami wskazówek oraz indeksów godzinowych. Czarny pasek połączony jest z białymi indeksami, jasnymi wskazówkami i pomarańczowymi akcentami. Przy zielonym pasku indeksy, wskazówki i akcenty na tarczy są ciemniejsze — mają zielonkawy odcień.

 

 

Zupełnie inny niż w dotychczasowych zegarkach jest pierścień lunety. W przeszłości był on metalowy, gładki i miał wygrawerowane napisy. Dużo napisów - G-Shock, Shock Resist, Adjust, Mode, Light oraz Search. W najnowszej odsłonie zrezygnowano z czterech, oznaczających funkcje poszczególnych przycisków.

 

 

Powierzchnia została wykończona tak, że wygląda, jak moletowana — widać na niej radełkowanie poprawiające chwyt. Prawie każdy mógł się z nim spotkać — jest znane, chociażby z narzędzi czy okablowania gitar elektrycznych.

 

 

Do uszycia pasków posłużyła Cordura — bardzo wytrzymała tkanina, której używamy na co dzień. Ten lekki, tkany w specjalny sposób materiał, służy do produkcji plecaków i sprzętu sportowego. Jest odporny na warunki atmosferyczne, otarcia, a także przetarcia.

 

 

 

Poza nowym wyglądem nowości mają DNA linii, produkowanej już od 35 lat. Są wodoszczelne, odporne na upadki, antymagnetyczne i zapewniają mnóstwo funkcji (z których podobno nikt, poza mną, gdy piekę chleb, nie korzysta). Do najważniejszych cech należy Tough Solar — zasilanie światłem.

 

 

Casio rozbudowuje swoje portfolio. Kolejne edycje znanych modeli zyskują elementy, dzięki którym mogą trafić w gusta coraz szerszego grona odbiorców. W sprzedaży są zaawansowane instrumenty dla profesjonalistów, kolorowe i podążające za modą na jeden sezon i trwałe zegarki lifestylowe. 

 

 

Dwie najnowsze propozycje na pewno zaliczają się do tej trzeciej kategorii. Spodobają się tym, którzy szukają zegarka praktycznego, trwałego, który nie znudzi się właścicielowi po jednym sezonie.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl