fbpx
12 Listopada 2018

Mido Multifort Chronometer

Napisał: Bartosz Marciniak

Pomimo że wyroby marki Mido nie są oficjalnie dostępne w naszym kraju, to jednak zawsze piszemy o nich z wielką przyjemnością na łamach naszego portalu. Nie dość, że zegarki prezentują się naprawdę świetnie, trzymając wysoki poziom wykonania, to ich ceny zazwyczaj bywają bardzo atrakcyjne w stosunku do tego, co oferują. Są więc świetną alternatywą dla bardziej popularnych firm zegarkowych.

 

Multifort Chronometer to pierwszy czasomierz w tej kolekcji, który wyposażono w mechanizm Caliber 80 Si, zwykle zarezerwowany dla bardziej luksusowych zegarków. W tym miejscu należy pochwalić Swatch Group za takie działania. Implementacja ulepszonego kalibru z certyfikatem chronometru oraz krzemowym włosem balansu do przystępnie cenowo produktów jest jak najbardziej dobrym marketingowo posunięciem. 

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

Tak jak wspominałem przy opisie modelu Ocean Star, firma w tym roku obchodzi swoje 100-lecie, dlatego jest to bardzo ważny rok. Stąd też wiele ciekawych i przełomowych premier.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

Kolekcja Multifort swoimi korzeniami sięga 1934 roku. Zaledwie dwa lata wcześniej ukończono budowę słynnego mostu Sydney Harbour Bridge nad zatoką Port Jackson. Pewnie teraz zastanawiacie się, jaki to ma ze sobą związek?

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl

 

Linia Multifort posiada pewne charakterystyczne cechy dla tej budowli, m.in. idealną równowagę pomiędzy funkcjonalnością a estetyką czy pasy genewskie, symbolizujące stalowe liny. Jako ciekawostkę dodam, że w 2014 roku Mido celebrowało 80 urodziny tejże kolekcji, co czyni ją jedną z najdłużej nieprzerwanie produkowanych w szwajcarskim zegarmistrzostwie.

 

 

Nowy Multifort Chronometer prezentuje się ciekawie, a jego prosta forma doskonale nawiązuje do DNA marki, wypracowanego na przestrzeni dekad. Zegarek został wyposażony w satynowaną i polerowaną okrągłą stalową kopertę o średnicy 42 mm, którą dodatkowo pokryto czarnym PVD.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl

 

Czarna tarcza posiada na swojej powierzchni szerokie pasy genewskie, które tak jak wspomniałem wcześniej, przypominają stalowe liny podtrzymujące konstrukcję łukową mostu Sydney Harbour Bridge. Standardowo na godzinie trzeciej umieszczono podwójne okienko datownika, z którego możemy odczytać dzień miesiąca oraz tygodnia. Na plus należy zaliczyć tło pod kolor tarczy.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl

 

Po cyferblacie przemieszczają się trzy wskazówki. Godzinowa i minutowa są koloru czarnego. Aby nie zlewały się z czarnym odcieniem tarczy, wypełniono je beżową substancją luminescencyjną. Beżowa jest również wskazówka sekundowa.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl

 

Indeksy godzinowe są w kształcie klinów, a ich kolorystyka jest tożsama ze wskazówkami: godzinową oraz minutową. Skala minutowo-sekundowa oraz pozostałe liternictwo widoczne na powierzchni „twarzy” zegarka również są beżowe. Takie zestawienie barw wygląda naprawdę estetycznie, zapewniając optymalną czytelność wskazań.

 

 

Od góry kopertę zamknięto wypukłym szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Z kolei tył zabezpiecza zakręcany transparentny dekiel, przez który możemy podziwiać mechanizm. Obudowa wodoszczelna jest do 100 metrów.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

Jednostkę napędową stanowi Caliber 80 Si z automatycznym naciągiem. Za bazę posłużyła ETA C07.821. Mechanizm posiada certyfikat chronometru COSC, krzemowy włos balansu, zapewniający lepszą dokładność i długowieczność oraz sprężynę ELINFLEX. Werk działa z częstotliwością 21,600 vph, a jego rezerwa chodu oscyluje w okolicach 80 godzin. Na „papierze” wygląda to bardzo dobrze. 

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

Mido Multifort Chronometer to typowo casualowy zegarek o nowoczesnym wyglądzie. Uzbrojono go w gumowy pasek z materiałową i bardzo wytrzymałą wkładką w kolorze beżowym z czarnymi przeszyciami. Klienci do wyboru mają również z czarną i beżowymi nićmi. Pasek zapinany jest na tradycyjną sprzączkę.

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

W rzeczywistości istnieje jeszcze 5 innych wersji tego modelu w różnym wykończeniu, ale producent skupił się w szczególności na promocji czarnej. Do wyboru m.in. jest czysta stalowa obudowa ze srebrną tarczą i czarnym skórzanym paskiem bądź dwukolorowa koperta oraz bransoleta. W celu zapoznania się z pełną ofertą odsyłam na oficjalną stronę producenta: www.midowatches.com

 

Mido Multifort Chronometer | www.timeandwatches.pl 

 

Ceny w zależności od wybranej wersji zaczynają się od 1 250 USD, a kończą na 1 440 USD za bicolor. Podane kwoty nie uwzględniają polskich podatków. Myślę, że Multifort Chronometer to doskonała propozycja dla ludzi ceniących sobie jakość, nowoczesny design i technologie, znane z dużo droższych produktów. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl