fbpx
21 Października 2020

Mido - Ocean Star Chronograph

Napisał: Adam Ciborek

Mmmm… edycja specjalna.

 

 

Na morzu, nawet w czasie najdzikszych wyścigów należy przestrzegać zasady mówiącej o tym, że prędkość trzeba kontrolować, by panować na powierzchni wody (wyczytałem to w materiałach prasowych Mido). Ale co poeta miał na myśli?!


Kolekcja Ocean Star, goszcząca na www.timeandwatches.pl już wielokrotnie, powiększyła się o specjalną edycję, której mechanizm wyposażony jest w komplikację stopera. Czyli nie dość, że diver, to z tymi "kółeczkami w środku".

 

Mido Ocean Star Chronograph Special Edition timeandwatches.pl


Naciśnięcie uruchamia pomiar na żądanie, zatrzymuje go, wznawia, znów zatrzymuje. Naciśnięcie drugiego zeruje pomiar. Wszystko po to, by dokładnie wyliczyć prędkość z jaką porusza się łódź, co stało się możliwe dzięki skali tachometrycznej opisanej w milach morskich.

 

Być może zapisane na niej wartości nie są jakieś gigantyczne i tym gigantyzmem powalające, jednak na pewno doskonale korespondują z morskim charakter zegarka Mido. Poza tym, kiedy po raz ostatni widziałeś/aś taką skalę?


Stylistyka nowego Ocean Star oparta jest na wyrazistych kontrastach. Czarna koperta, pierścień lunety, tarcza i pasek zestawiono z wyrazistymi, jasnymi elementami - wskazówkami, indeksami, liternictwem. Dodatkowo całość ozdobiono pomarańczowymi akcentami, kojarzonymi z Mido.

 

Mido Ocean Star Chronograph Special Edition timeandwatches.pl


Tarcza jest czytelna - bo nieczytelna nie miałaby racji bytu w zegarku stworzonym jako narzędzie. Stoper w zastosowanym mechanizmie Mido Caliber 60 ( czytaj:ETA A05.H31) ma dodatkowe osie wskazań w układzie 3-9, co potęguje porządek i przejrzystość wskazań. Datownik nad indeksem godziny 6 też nie jest bez znaczenia.


W opisie modelu GMT troszkę narzekałem na zastosowanie takich samych indeksów 12 i 6, co mogłoby prowadzić do utrudnionego odczytu wskazań. W Mido najwyraźniej przeczytali moje słowa i tu uniknięto tego drobiazgu.


Nowy Ocean Star to wyrób uniwersalny - pozwala odczytywać godzinę i sprawdzić jaki dziś dzień miesiąca, obliczyć prędkość jednostki na morzu, stoper przyda się gdy zajdzie potrzeba zmierzenia czasu jakiegoś wydarzenia.

 

Mido Ocean Star Chronograph Special Edition timeandwatches.pl


Koperta zegarka ma sporą średnicę - 44 milimetry. Powstała ze stali, której powierzchnia została zarówno wypolerowana jak i matowiona oraz przykryta warstwą czarnego DLC. Pierścień wokół szkła powstał z ceramiki, dzięki czemu nie zarysuje się i nie przestanie być użyteczny. Dekiel ozdobiono rozgwiazdą.


By jeszcze bardziej poprawić komfort użytkowania zegarka, co za tym idzie dodatkowo zachęcić klientów do podjęcia decyzji o zakupie tego modelu, jest dodatkowy pasek. Kupujący znajdzie w pudełku (specjalnym i odpowiednio dużym) zegarek z czarnym, całkowicie gumowym paskiem. Uzupełnieniem tego jest materiałowy pasek z pomarańczową nitką.

 

Producent zadbał, by wymiana nie nastręczała trudności i o to, by oba sprawdziły się w kontakcie z wodą.

 

Mido Ocean Star Chronograph Special Edition timeandwatches.pl


O negatywne skutki "wodowania" też nie trzeba się specjalnie martwić. Zegarek jest wodoszczelny do 200 metrów.


Do oferty dołączy także tytanowa wersja opisanego modelu. Jej kolorystyka będzie oparta o kolor niebieski.


Mechanizm w Mido Ocean Star Special edition oferuje automatyczny naciąg oraz około 60h. Jest regulowany w trzech pozycjach, a jego wahnik został ozdobiony pasami genewskimi.

 

Mido Ocean Star Chronograph Special Edition timeandwatches.pl


Ceny? Za czarną wersję trzeba zapłacić 2290 CHF, za tytanową o 40 franków mniej.


Nowy Mido Ocean Star Chronograph Special Edition zdaje się być propozycją, która ma szansę zaciekawić miłośników mórz, żeglarstwa i aktywnego wypoczynku. Być może pomoże żeglarzom panować nad powierzchnią wód. Albo biurek.

 

A pisałem już, że wygląda troszkę jak aktualnie produkowana Omega Seamaster Diver 300M Chronograph?

 

 

Media

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl