fbpx
15 Grudnia 2017

Oris leci na ratunek - Big Crown ProPilot GMT Rega Limited Edition

Napisał: Adam Ciborek

Firma Oris niemal od początku swojej działalności ma związek z lotnictwem. Tym razem zaprezentowała edycję specjalną, poświęconą szwajcarskiej organizacji Rega. Jest to prywatna organizacja, która dosłownie przylatuje na ratunek. Zajmuje się lotniczym transportem medycznym i pomaga ewakuować zagrożonych ludzi. W tym celu wykorzystuje flotę śmigłowców i latających karetek.

 

Profesjonalny personel reaguje na wezwania, niezależnie od rządu, bez jakichkolwiek ocen moralnych. Jego celem jest niesienie pomocy. Działalność finansowana jest w całości przez darczyńców. Marka Oris już po raz drugi postanowiła wesprzeć pilotów z Rega. W przeszłości zaproponowała specjalny model zegarka Oris Altimeter Rega Limited Edition, bazujący na innowacyjnym modelu, wewnątrz którego znalazły się werk z automatycznym naciągiem i mechaniczny wysokościomierz.

 

 

Tym razem, edycja limitowana Rega została oparta na innym zegarku. Specjalny model Big Crown ProPilot GMT zostanie wyprodukowany w liczbie dwóch tysięcy egzemplarzy. Jego koperta ma średnicę 45 milimetrów, jest wodoszczelna do stu metrów i została wykończona techniką PVD. Stal otrzymała popularny kolor “Gunmetal grey”. Ciemno szara barwa sprawia, że podczas lotu pilot nie zostanie oślepiony refleksem światła. Powiększona koronka, pozwalająca na łatwe manipulowanie wskazaniami, jest wkręcana.

 

 

Wypukłe, szafirowe szkło będzie trudne do zarysowania, nawet podczas skomplikowanej misji. Otrzymało także powłokę antyrefleksyjną, naniesioną od strony tarczy. Dekiel jest przejrzysty, by ukazać czerwony wahnik mechanizmu 748. Można na nim odczytać numer egzemplarza z limitowanej serii i nazwę organizacji.

 


Mechanizm ma cztery wskazówki i prezentuje datę. Centralnie umieszczono wskazania godzin i minut oraz drugiej strefy czasowej (w formacie dwudziestoczterogodzinnym). Niezależnie, obok indeksu godziny 9 znalazł się mały sekundnik. Okienko datownika znalazło się przy indeksie godziny 3. Wskazówka GMT jest czarna z czerwonym grotem. Pozostałe są białe i luminescencyjne. Dodatkowa komplikacja mechanizmu została wybrana przez pilotów Rega, którzy wskazali ją jako niezwykle przydatną.

Tarcza jest czarna. Powiększone indeksy godzinowe mają formę arabskich cyfr. Zaznaczona jest też skala minutowa i skala drugiej strefy czasowej. Także i tu wykorzystano białą substancję luminescencyjną. Dzięki temu tarcza ma odpowiedni kontrast i pozostaje czytelna po zmroku. Obok datownika znalazło się logo Rega.

 

Pasek tego modelu to szary materiał, od spodu podszyty czerwoną skórą i przeszyty nicią w tym samym, intensywnym kolorze. Do jego zapinania służy bransoletkowa klamra, wykończona ciemnoszarym PVD. Przypomina ona klamrę pasów bezpieczeństwa w samolotach pasażerskich.

Nowy model odzwierciedla wartości podzielane przez obie firmy. Jest precyzyjny, można na nim polegać, zapewnia wysoką jakość i łączy tradycję z nowoczesnością. Pan Urlich W. Herzog podsumował tę współpracę krótką wypowiedzią: “Uznajemy bycie partnerem Rega, jednej z najlepszych na świecie organizacji lotniczego ratownictwa medycznego, za wielki zaszczyt. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć jej pracę za pomocą limitowanej edycji Oris GMT Rega”. O nowy zegarek można już pytać u autoryzowanych przedstawicieli marki Oris.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl