fbpx
16 Kwietnia 2018

Rolex Datejust 36 - nowa generacja!

Napisał: Bartosz Marciniak

W tym roku firma Rolex oprócz zaprezentowania odświeżonego GMT-Master II „Pepsi” - przeczytać o nim możecie TUTAJ, zaprezentowała również kilka innych ciekawych nowości. Wsród nich znajduje się nowa generacja modelu Datejust 36, która została wyposażona w przeprojektowaną kopertę oraz zaawansowany technicznie mechanizm.

 

Jak zwykle producent przygotował zróżnicowaną ofertę, tak aby każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne. Pierwszy z nich to nietuzinkowe połączenie stali szlachetnej z różowym złotem, nazywanym przez markę Everose Rolesor. Druga opcja to podobny mariaż materiałów, gdzie różowe złoto zastąpiono żółtym.

 

 

 

Dostępnych jest wiele różnych kombinacji. Opcja z różowym złotem otrzymała białą tarczę, na której widnieją ręcznie zaaplikowane rzymskie cyfry, wykonane z 18-karatowego różowego złota. Również z tego materiału zrobiono poruszające się płynie nad powierzchnią traczy wskazówki oraz karbowany pierścień.

 

 

 

Modele stanowiące połączenie żółtego złota oraz stali Oystersteel przygotowane zostały w dwóch wariantach. Bardziej stonowany model posiada złoty karbowany pierścień, szampańską tarczę przyozdobioną subtelnym szlifem słonecznym oraz ośmiokątne indeksy godzinowe, wypełnione diamentami.

 

 

Druga kreacja została przygotowana z myślą wyłącznie o kobietach. Odnajdziemy w niej cyferblat wykonany z masy perłowej, pierścień wysadzany diamentami oraz identyczne oznaczenia godzin, jak w przypadku stonowanego wariantu.

 

Wszystkie referencje wyposażono w przeprojektowaną kopertę o średnicy 36 mm. Zmiany są subtelne, ale zdecydowanie należy je zaliczyć na plus. Pewnie jesteście ciekawi, czego one dotyczą ? Jak widać na zdjęciach, zmienił się delikatnie kształt profilu obudowy. Uszy również mają więcej gracji. Wszystko połączone ze sobą sprawia, że zegarek doskonale prezentuje się i układa na nadgarstku. 

 

 

Elegancka i solidnie wykonana koperta gwarantuje wodoszczelność do głębokości 100 metrów (330 stóp). Koronkę przed wodą chroni system Twinlock. Od góry zastosowano szafirowe szkło, wyposażone w sławną lupkę datownika. Rewers koperty stanowi pełny, przykręcany dekiel. 

 

Zegarki można nabyć na bransolecie Oyster lub Jubilee. Dzięki ukrytemu systemowi ich mocowania, czasomierze zyskują dodatkowo na atrakcyjności. Bransolety „uzbrojono” w jednozatrzaskowe zapięcie Oysterclaps oraz wygodne przedłużenie Easylink. Jest to opatentowany w 1996 roku przez firmę Rolex system, pozwalający użytkownikowi szybko i sprawnie wydłużyć rozmiar bransoletki dla dodatkowego komfortu o 5 mm.

 

 

 

Najważniejszą i największą zmianą jest jednak zastosowany mechanizm 3235. Wykreowany w 2017 roku kaliber posiada moduł automatycznego naciągu, który nakręca sprężynę w dwóch kierunkach. Został wykonany z największą starannością i może poszczycić się wieloma unikalnymi rozwiązaniami i patentami.

 

 

 

Szerzej możecie o nim przeczytać — tutaj. Werk legitymuje się 70-godzinną rezerwą chodu oraz certyfikatem Superlative Chronometer, poświadczającym wysoką precyzję działania na poziomie -2/+2 sekundy na dobę.

 

 

Rolex Datejust 36 to archetyp klasycznego zegarka, który dzięki swoim funkcjom i wysokiej estetyce nigdy nie wyjdzie z mody. Różnorodność wariantów, innowacyjny i niezawodny kaliber oraz zgrabniejsza koperta sprawiają, że nowe modele będą łakomym kąskiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn z mniejszymi nadgarstkami.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl