fbpx
2 Grudnia 2016

Swatch Seasons Special God Jul - niesamowita historia listonosza

Napisał: Bartosz Marciniak

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz to większymi krokami. To chyba już najlepsza pora aby zacząć rozglądać się za prezentami dla najbliższych. My jako "zegarkowa" redakcja będziemy regularnie zamieszczać, w tym gorącym okresie na portalu, różne propozycje na prezent. Oczywiście w zróżnicowanym przedziale cenowym. Na pierwszy ogień idzie zegarek firmy Swatch, który urzekł nas niesamowitą historią. Jaką? Sami sprawdźcie!

 

Dawno, dawno temu, w odległej wiosce na północy Skandynawii, powietrze było mroźne, a drzewa pokryte grubą warstwą puszystego śniegu. Mieszkańcy tej niezwykle urokliwej wioski przygotowywali się pieczołowicie do nadchodzących świąt. Przytulne drewniane domki były obwieszone czerwonymi łańcuchami, a zapach jaki wydobywał się z piekarników był niesamowity. Oczywiście był to zapach piernika, bez którego święta nie mogą się odbyć.

 

Swatch Seasons Special God Jul

 

Dokoła panowała radosna atmosfera i wszyscy się cieszyli nadchodzącym wydarzeniem. Wszyscy, za wyjątkiem jednego człowieka. Był nim listonosz Magnus, który niestety zgubił jedną paczkę na swojej trasie dostaw. Bardzo się tym przejął, w końcu ktoś mógł nie dostać swojego prezentu pod choinkę, a to wszystko przez jego błąd. Zrozpaczony postanowił powrócić do wszystkich domów, w których był wcześniej. Pomyślał - może uda się gdzieś dostrzec zagubioną paczkę.

Swatch Seasons Special God Jul

Jej wygląd bardzo dobrze mu zapadł w pamięci. Był to mały niebieski domek wykonany z kartonu, ozdobiony białymi świątecznymi nadrukami. W rzeczywistości swoim wyglądem bardzo przypominał dom Magnusa. Listonosz zaczął wszędzie rozpaczliwie szukać brakującego prezentu.

 

 

Wykopał sobie nawet drogę w zimnym śniegu. Szczęśliwy traf chciał, że paczka leżała pod wielką jodłą. Uradowany szybko ją chwycił, sprawdził adres i czym prędzej chciał udać się ją dostarczyć, tak aby zdążyć przed wielką uroczystością.

Swatch Seasons Special God Jul

Ku jego zdumieniu, na etykiecie z adresem, ujrzał swoją ulicę i numer domu. Nie mógł uwierzyć, że zgubił i odnalazł swój własny prezent. Był tak ciekawy zawartości paczki, że postanowił ją od razu otworzyć.

Swatch Seasons Special God Jul

Wewnątrz specjalnego opakowania zobaczył najpiękniejszy zegarek w swoim życiu. Był nim Swatch Seasons Special God Jul (SUOZ222S), limitowany w ilości 8888 sztuk. Opalizująca folia na tarczy przypominała mu "światła północy", które tak bardzo kochał. Płatki śniegu tańczyły wokół głowy Magnusa, aby finalnie spocząć na szkiełku oraz jasnobłękitnym pasku. Był to idealny prezent dla prawie zawsze spóźniającego się listonosza.

 Swatch Seasons Special God Jul

Kiedy okazało się, że dołączone okulary pasują idealnie do twarzy jego ukochanej żony, Magnus był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, albo przynajmniej w północnej Skandynawii.

 

Koniec.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl