fbpx
19 Lutego 2017

TAG Heuer - dwa specjalne modele dedykowane Manchester United

Napisał: Bartosz Marciniak

Piłka nożna to jedna z tych dyscyplin sportowych, które wzbudzają skrajne emocje. Tysiące kibiców, murawa, dwie bramki i jedna piłka. Na przeciw siebie dwie drużyny, których celem jest umieszczenie skórzanej piłki w siatce przeciwnika. Dla jednych „królowa sportu” dla drugich zbędna dyscyplina, gdzie 22 piłkarzy ugania się za futbolówką. 

Producenci zegarków od lat działają na tym polu. Wiąże się to z popularnością tego sportu oraz nieskończonymi możliwościami marketingowymi. Firma TAG Heuer od jakiegoś czasu bardzo mocno skupiła się na tej dyscyplinie. Przykładem może być ścisła współpraca z ligą angielską – Premier League. Wynikiem kooperacji jest dedykowany model, który opisaliśmy – tutaj.

 

 

W 2016 roku producent podpisał umowę partnerską z jedną z najlepszych drużyn angielskich i na świecie – Manchester'em United, stając się również oficjalnym chronometrażystą. Kilka dni temu firma zaprezentowała dwa specjalne modele w barwach drużyny z Old Trafford. 

 

Pierwszym z nich jest model TAG Heuer Carrera Calibre Heuer-01 Manchester United. Bazowy model to stosunkowo nowe dziecko w portfolio marki. Jego debiut miał miejsce w 2015 roku, jednak od tamtej pory producent systematycznie poszerzał ofertę o nowe warianty kolorystyczne. Z debiutantem możecie zapoznać się bliżej – tutaj

 

 

Jeśli chodzi natomiast o model sygnowany logiem Czerwonych Diabłów to muszę powiedzieć, że robi dobre wrażenie. Czarno-szaro-czerwona kolorystyka naprawdę idealnie razem ze sobą współgra. Częściowo szkieletowa tarcza posiada indeksy godzinowe wypełnione czerwoną substancją luminescencyjną. Tą samą substancją „potraktowano” wskazówki: godzinową i minutową. Ponadto czerwony kolor uświadczymy na ceramicznym pierścieniu, centralnej wskazówce sekundowej oraz górnym przycisku chronografu. Tarczka na godzinie dziewiątej została ozdobiona symbolem „Red Devil's” - dla niewtajemniczonych jest to sławne logo klubu. To samo logo widnieje również na szklanym elemencie dekla. 

 

 

Koperta zegarka została wykonana ze stali szlachetnej i pokryta czarną powłoką PVD. Jej średnica wynosi solidne 45 mm. Czasomierz dostępny jest na czarnym pasku z czerwonymi przeszyciami lub w odwrotnej kolorystyce, pasek czerwony, a przeszycia czarne. Od góry mamy skórę z aligatora, a od spodu kauczuk – bardzo praktyczne rozwiązanie na lato. 

 

 

TAG Heuer Carrera Calibre Heuer-01 Manchester United objęty został limitacją w ilości 1000 sztuk, a jego cena będzie wynosić 5900 CHF. 

 

 

Drugi z dedykowanych modeli jest zdecydowanie bardziej przystępny cenowo i skierowany do młodszej grupy odbiorców. Za model bazowy posłużyła kwarcowa Fromula 1 z chronografem na pokładzie. 

 

 

Zegarek również dysponuje stalową kopertą pokrytą czarną powłoką PVD. Jednak jej średnica jest znacznie mniejsza, niż w przypadku Carrery, i wynosi 43 mm. Na opalizującej czarnej traczy widnieją trzy totalizatory w układzie 3-6-9. Ten na godzinie szóstej został wzbogacony o logo klubu. Datownik powędrował na godzinę czwartą. Czerwony kolor oprócz wskazówek od stopera oraz wskazówki małego sekundnika objął niektóre elementy skali minutowej, dużą cyfrę o numerze 12, oraz kauczukowy pasek. Na stalowym deklu również widnieje logotyp Czerwonych Diabłów. Koperta posiada klasę wodoszczelność na poziomie 200 metrów. 

 

 

TAG Heuer Formula 1 Chronograph Manchester United to świetny wybór dla  aktywnych ludzi. Ważną informacją jest to, iż zegarek nie został objęty limitacją, a jego cena to 1550 CHF.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl