fbpx
2 Listopada 2016

TAG HEUER AQUARACER PREMIER LEAGUE SPECIAL EDITION

Napisał: Bartosz Marciniak

Małżeństwa między producentami zegarków, a wielkimi przedstawicielami ze świata footballu, w dzisiejszych czasach nie są rzadkością. Najlepszym tego przykładem może być firma TAG Heuer, która w kwietniu bieżącego roku została oficjalnym partnerem oraz chronometrażystą Premier League. Ligi uznawanej za jedną z najcięższych i najlepszych na świecie.

 

Jest to kolejna tego rodzaju kooperacja w historii tejże firmy i to ona będzie właśnie odpowiedzialna za odmierzanie czasu, zarówno na boiskach angielskich, jak i 190 krajach za pośrednictwem transmisji. Dodatkowo marka wyposażyła sędziów piłkarskich w tegoroczny model Connected, który wspomaga ich podczas pracy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. 

 

Chcąc uczcić świeżo zawarte małżeństwo firma TAG Heuer wypuściła na rynek specjalną edycję modelu Aquaracer dedykowaną wszystkim fanom Premier League i nie tylko. Naturalnym ruchem był wybór sportowego czasomierza w przystępnej cenie, tak aby trafić do jak największej liczby potencjalnych klientów.

 

 TAG HEUER AQUARACER PREMIER LEAGUE SPECIAL EDITIONZegarek swoją kolorystyką nawiązuje oczywiście do barw tytułowej ligi. Na antracytowej, opalizującej tarczy oprócz nakładanych indeksów, wypełnionych substancją luminescencyjną, znajduje się również datownik (na godz. 3) oraz logotyp Premier League po przeciwnej stronie (na godz. 9). Wskazówki to element bardzo charakterystyczny w tym modelu ponieważ jedna z nich (godzinowa) jest koloru srebrnego, a dwie pozostałe (minutowa i sekundowa) czerwone.

 

Poniekąd są one skorelowane z obrotowym pierścieniem, dzięki któremu możemy odmierzać czas meczu. To właśnie za pomocą tych dwóch wskazówek oraz specjalnej skali, naniesionej na czarny, jednokierunkowy obrotowy pierścień, możemy śledzić upływające minuty i sekundy spotkania.

 

 

Owa skala została podzielona na regularny czas gry tj. 45 min (biały kolor) oraz dogrywkę tj. 15 min (czerwony kolor). Wszystko jest jasne i klarowne, a dodatkowym plusem jest to, że omawiany pierścień wykonano z ceramiki, dzięki czemu nie będzie łapał rys. Koperta została zamknięta od góry szafirowym szkłem z powłoką antyrefleksyjną oraz lupką datownika. 

 

TAG HEUER AQUARACER PREMIER LEAGUE SPECIAL EDITION

 

Obudowa czasomierza została wykonana ze stali szlachetnej, a jej średnica wynosi 43 mm. Łączy ona w sobie powierzchnie polerowane oraz satynowane, które nadają jej niesamowitego charakteru. Koperta, tak jak wspomniano wyżej, jest wyposażona w obrotowy pierścień lunety.

 

Dodatkowym smaczkiem bezela może być kropka widniejąca na godzinie 12, która została wypełniona substancją świecącą - SuperLuminova™. Jak na linię Aquaracer przystało, obudowa posiada wodoszczelność na poziomie 300 metrów i została wyposażona w zakręcaną koronkę oraz pełny stalowy dekiel, na którym wygrawerowano wizerunek lwa, który dumnie reprezentuje Premier League. 

 

TAG HEUER AQUARACER PREMIER LEAGUE SPECIAL EDITION

Mechanizm jaki napędza wskazówki w tytułowym modelu to popularny kaliber 5 (selita SW200) z automatycznym naciągiem. Werk legitymuje się 38 godzinną rezerwą chodu i działa z częstotliwością 4Hz. Aquaracer Premier League Special Edition dostępny jest w wersji na bransolecie ze szczotkowanej stali oraz polerowanymi krawędziami, która została wyposażona w zapięcie z przyciskami bezpieczeństwa oraz możliwością wydłużenia podczas nurkowania. 

 

TAG HEUER AQUARACER PREMIER LEAGUE SPECIAL EDITION

 

Nowy model prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i elegancko. Nie ma zbytniego przerostu formy nad treścią, jak to zazwyczaj ma miejsce w niektórych specjalnych edycjach. Wszystko zostało zaprojektowane bardzo starannie i myślę, że sukces tego modelu będzie tylko kwestią czasu.

 

Niedawno pisaliśmy: Recenzja TAG Heuer Carrera Calibre Heuer-01

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl