fbpx
19 Listopada 2021

Timeandwatches: Raport vol. 2

Napisał: Adam Ciborek

Ponownie przygotowałem kolejny Raport Timeandwatches. Będzie krótko i bez dygresji.

 

 

Tissot Seastar 2000 Professional

 

Kolejna generacja modelu Seastar ma wyraźnie zwiększone parametry - koperta ma teraz aż 46 milimetrów średnicy i jest wodoszczelna już do 600 metrów. Dodatkowo otrzymała szafirowe szkła po obu stronach.
Obrotowy bezel wyposażono we wkładkę ze spieków ceramicznych w kolorze czarnym. Zakręcana koronka zaś grawerunek oraz solidną osłonę.
Cieniowane tarcze dostępne będą w trzech odcieniach - czarne, granatowe i morskie. Ich powierzchnie otrzymały grawerowany wzór fal i duże indeksy wypełnione substancją luminescencyjną. Czas wskazują proste i łatwe do zidentyfikowania wskazówki.
Znany już od lat kaliber Powermatic 80 wyposażono w sprężynę balansu na bazie tytanu, co sprawiło, że całość jest odporna na pola magnetyczne.
Nowe zegarki Tissot Seastar 2000 Professional spełniają normę ISO 6425 dla zegarków do nurkowania, będąc przy tym w gronie tańszych szwajcarskich wyrobów stworzonych według wytycznych normy.

 

TISSOT SEASTAR 2000 PROFESSIONAL POWERMATIC 80

 

 

Oris Aquis Date Calibre 400

 

W temacie mierzenia czasu pod wodą wiele do zaoferowania mają nowe zegarki Oris Aquis. Jesienią do sprzedaży trafiły modele Aquis Date Calibre 400. Nowy, ekskluzywny mechanizm 400 gościł w kopercie o rozmiarze 43,5 milimetra, a teraz będzie dostępny też w mniejszej, bardziej uniwersalnej obudowie o średnicy 41,5 milimetra. Do wyboru będą tarcze zielone, niebieskie i szare.
Poza wnętrzem wiele się nie zmieniło - znany kształt, ceramika wokół szkła, ta sama wartość wodoszczelności. Nie ma potrzeby zmieniać czegoś udanego.
Wszystkie modele wyposażone w nowy mechanizm 400 posiadają dziesięcioletnią gwarancję, są antymagnetyczne i zapewniają pięciodniową rezerwę naciągu. Producent zaleca serwis mechanizmu co dziesięć lat.

 

ORIS AQUIS DATE CALIBRE 400

 

 

Seiko 5 Sports Custom Watch Beatmaker

 

W sierpniu do wybranych sklepów oferujących zegarki Seiko i do sprzedaży kanałami online trafi limitowana edycja zegarka 5 Sports.
Powstał on w internetowym plebiscycie, w którym chętni składali zegarki z klocków. Zgłoszono niemal pięćdziesiąt tysięcy kombinacji, z których głosami internautów z całego świata wybrano tę najlepszą.
Zwycięski wzór ma stalową kopertę połączoną z bransoletą, niebiesko czerwony bezel z białą podziałką i złotą tarczę.
We wnętrzu niestrudzenie pracuje kaliber 4R36 o około 41 godzinnej rezerwie naciągu.
Powstanie 2021 egzemplarzy, a przewidywana, europejska cena to 290 Euro.

 

Seiko 5 Sports Custom Watch Beatmaker timeandwatches.pl

 

 

Timeandwatches x Lip

 

Na stronie www.timeandwatches.pl pojawiła się nietuzinkowa recenzja francuskiego zegarka Lip Nautic-GIGN. To błyskotliwy tekst warty zareklamowania.
Spostrzeżenia autora można przeczytać tutaj: [recenzja] Lip - Grande Nautic Ski Gign vel Nautic-GIGN .

 

lip nautic gign timeandwatches.pl

 

 

Baume Skate Aurelien Giraud Special Edition

 

Baume to marka z grupy Richmont, której celem jest dotarcie do młodszych klientów i produkcja zegarków w sposób skupiony na środowisku naturalnym.
Najnowszy model to edycja specjalna, przygotowana we współpracy z Aurelienem Giraudem - Francuzem jeżdżącym na deskorolce. Jego kariera aktualnie rozkwita. Gdy w 2015 roku wygrał Tampa AM (najważniejsze zawody dla młodych skaterów) stał się popularny i rozpoznawalny na całym świecie. Giraud będzie reprezentował Francję na tokijskich Igrzyskach Olimpijskich.
Nowe Baume powstało z drewna odzyskanego z deskorolek jakie Aurelien przekazał Baume. Ma 42 milimetry średnicy, by wzmocnić konstrukcję i zapewnić jej trwałość, dodatkowo wykorzystano żywicę. We wnętrzu w anodyzowanym na niebiesko pojemniku zamknięto mechanizm Sellita SW-200.
Tak jak w poprzednich modelach, tak i tu wskazanie czasu ma wyjątkowy charakter. Minuty prezentowane są wskazówką, a godziny za pomocą dysku o powierzchni ze skateboardowego gripa z napisem Baume.

 

Baume Skate Aurelien Giraud Special Edition timeandwatches.pl

 

 

Greubel Forsey - nowe podejście do materiałów

 

Super-luksusowa marka Greubel Forsey ogłosiła, że od 1 stycznia 2022 roku przestanie oferować paski wykonane z jakichkolwiek skór pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób firma dostarczy swoim klientom, często ludziom myślami wybiegającymi na lata w przód, najnowocześniejsze materiały powstałe z roślin.
To nie tylko zmniejszenie cierpienia zwierząt lecz także sposób zadbania o środowisko naturalne - materiały nie wymagają garbowania.
Dostępne będą w kilku kolorach, a proces ich produkcji będzie spełniał rygorystyczne kryteria marki odnośnie tego jak muszą być szyte paski do tych niezwykle drogich i skomplikowanych zegarków. Najważniejsze z nich są trwałość, wygoda i odporność na promieniowanie UV.
Producent deklaruje, że w dotyku nowe paski będą nie do odróżnienia od tych skórzanych.

 

Greubel Forsey Plant Straps timeandwatches.pl

 

 

Następny raport dostarczę za trzy tygodnie. Nadeszła już najwyższa pora na przerwę wakacyjną, bez komputera i zegarków. 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl