fbpx
5 Grudnia 2018

Hands-on: Epos Passion 3401 "Modern Look"

Napisał: Bartosz Marciniak

Kolekcja „Passion” jest jedną z najbardziej uniwersalnych, jeśli chodzi o aktualne portfolio firmy Epos. W jej skład wchodzi model 3401 „Modern Look”, który cieszy się sporą popularnością oraz sprzedażą w naszym kraju.

 

Osobiście mnie to nie dziwi, ponieważ zegarek jest starannie wykonany, odznacza się ciekawym designem oraz ma 100-metrową klasę wodoszczelności, a to wszystko w bardzo rozsądnej kwocie. Dodatkowo do wyboru jest aż dwanaście różnych wariantów, także naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli jesteście ciekawi, jak wspomniany model wypadł w moich oczach, to serdecznie zapraszam do lektury!

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Do „hands-on” wybrałem moim zdaniem najciekawszą referencję 3401.132.20.56.25, odznaczającą się piaskowaną tarczą, nadającą specyficzny charakter całej kompozycji. Może nie porywała mnie ona w całości, ale zrobiła pozytywne wrażenie. 

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Chropowata struktura jest zdecydowanie ciekawsza od, chociażby popularnego szlifu słonecznego. Także dla osób, które są znudzone standardowymi projektami, ten jest w sam raz. Oczywiście do wyboru są cyferblaty o gładkiej strukturze, jeśli ktoś preferuje klasykę.

 

 

Do gustu przypadły mi nakładane indeksy godzinowe o dość ciekawym kształcie. Chyba śmiało mogę zaryzykować stwierdzeniem, iż przypominają one łezki, ale mogę się mylić. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na ich wykończenie. Zostały one dokładnie wypolerowane i osadzone. 

 

Hands-on: Epos Passion 3401  

Nie zabrakło również aplikacji z masy fluorescencyjnej, umożliwiającej odczyt wskazań po zmroku. Godzina 12,6 i 9, zostały oznaczone tradycyjnymi cyframi arabskimi. Bardzo lubię takie połączenia, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy za takim mariażem przepada. W tym konkretnym przypadku wydaje mi się, że wszystko zostało poprawnie rozplanowane, ale wiadomo, o gustach się nie rozmawia. 

 

Hands-on: Epos Passion 3401  

Co jeszcze znajduje się na pierwszym planie? Oczywiście wskazówki: godzinowa, minutowa i sekundowa. Dwie pierwsze są stosunkowo masywne/grube. To akurat ogromna zaleta. Uważam, że ich rozmiar idealnie dobrano do średnicy tarczy.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Z kolei centralny sekundnik jest smukły i posiada zakończenie w kształcie strzałki. Na samym końcu możemy dojrzeć czerwony kolor. Wszystkie wskazówki mają aplikację z masy luminescencyjnej. Zapomniałbym dodać, że świeci ona intensywnie na niebiesko. 

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Dzień miesiąca odczytamy z okienka datownika, umiejscowionego na godzinie trzeciej. Standardowo, układ wskazań zabezpiecza szafirowe szkło z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną. Całość wygląda bardzo spójnie i estetycznie, a to w sumie najważniejsze, bo nie ma nic gorszego niż „przekombinowany” cyferblat.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Kopertę wykonano ze stali szlachetnej L316. Jej średnica wynosi okrągłe 43 mm, a grubość 10,7 mm. Proporcje jak najbardziej zachowane. Obudowa łączy w sobie elementy polerowane, jak i szczotkowane. 

 

Mocno wypolerowana luneta genialnie współgra ze zmatowionym profilem koperty. Uszy od góry również poddano procesowi szczotkowania, natomiast ich krawędzie są polerowane - kapitalnie to wygląda.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Duża karbowana koronka działa płynnie i jest wygodna w obsłudze. Na jej powierzchni widnieje pierwsza litera nazwy producenta. Uszy obudowy zostały wyprofilowane w taki sposób, aby czasomierz dobrze przylegał do nadgarstka.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Odwracając zegarek na drugą stronę, spotkamy się z transparentnym deklem, mocowanym do korpusu obudowy za pomocą czterech śrubek. Na jego stalowym elemencie znajdziemy podstawowe informacje, takie jak: wodoszczelność czy numer seryjny.

 

 

W środku „tyka” Eta 2824-2. Przy pełnym naciągu sprężyny napędowej, mechanizm pracuje nieprzerwanie przez 38 godzin. Gromadzenie energii w bębnie realizowane jest za pomocą automatycznego naciągu. Dekoracja jest więcej, aniżeli podstawowa. Wahnik ozdobiono pasami genewskimi i logiem producenta. Ponadto ładnie wykończono szlifem mostki. Niebieskie śrubki są miłym dodatkiem.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Epos Passion 3401 przybył do mnie na czarnym skórzanym pasku o rozsądnej grubości, dzięki temu powinien „pożyć” znacznie dłużej. Mój egzemplarz wyposażono w klasyczne zapięcie na sprzączkę. Do wyboru jest również bardziej komfortowe zapięcie motylkowe. Pasek z początku jest sztywny, ale to kwestia tygodnia, aby „gładko” się układał.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

 

 

Podsumowanie

 

Prezentowany zegarek robi naprawdę świetne wrażenie. W zasadzie im dłużej się na niego patrzy, tym więcej szczegółów dostrzega, a jak wiadomo, to właśnie w nich diabeł tkwi. Jedyne obawy mam do rozmiaru koperty. Niby 43 mm nie jest z pozoru jakimś przesadnym „olbrzymem”, ale w przypadku tego Eposa to sporo. Wszystko za sprawą wąskiej lunety oraz znacznej średnicy tarczy.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Niemniej, jednak jeśli dysponujecie masywnym nadgarstkiem (18 cm +) to nie ma obaw o to, aby czasomierz źle się prezentował. Na plus jest także casualowy charakter, dający pełną swobodę oraz komfort w użytkowaniu.

 

Hands-on: Epos Passion 3401

 

Kwota, jaką trzeba uiścić w kasie za tytułowego bohatera, to 4600 zł. Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić ten zegarek osobom, którym zależy na jakości, uniwersalności i niewygórowanej cenie. A jak Wam podoba się prezentowany model? Piszcie w komentarzach. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl