fbpx
30 Stycznia 2018

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture w nowej wersji kolorystycznej

Napisał: Adam Ciborek

Do rozpoczęcia targów w Bazylei jeszcze sporo czasu, jednak najbliższe tygodnie będą pełne wiadomości o nadchodzących premierach. Młoda, genewska manufaktura zaprezentowała przedsmak tego, co pokaże na Baselworld 2018. Pierwsza nowość od Frederique Constant to znany model w nowej odsłonie.


W dzisiejszym świecie czas jest równie cenny jak złoto. Dla podróżującego biznesmena śledzenie go w wielu miejscach jednocześnie może być kluczem do sukcesu. Zegarek Classic Worldtimer Manufacture pozwala sprawdzić godzinę w dwudziestu czterech miastach.

Tarcza prezentuje mapę świata. Na otaczających ją flanszach znalazły się nazwy miast oraz skala godzinowa z podziałem na dzień i noc. Przy indeksie 6 pracuje wskazówka prezentująca dzień miesiąca. Wygodnie i szybko można sprawdzić istotne informacje. To wszystko znane jest z poprzednich edycji tego udanego modelu.


Kaliber FC-718 także nie przeszedł zmian. Ta zaprojektowana, wykonana i skompletowana w genewskich warsztatach konstrukcja jest bardzo prosta w obsłudze. Nie ma tu dodatkowych przycisków. Do regulacji wskazań używa się wyłącznie koronki. Frederique Constant chwali się, że był pierwszym producentem, który stworzył takie rozwiązanie.

 


Koronka działa w trzech, bardzo standardowych trybach. Wciśnięta pozwala nakręcić sprężynę w bębnie. Odciągnięta do pierwszej pozycji daje możliwość ustawienia daty i zmiany miasta na to, w którym akurat znalazł się właściciel. Najdalsze jej wyciągnięcie pozwala regulować czas.

 


Mechanizm posiada automatyczny naciąg sprężyny. Pracuje z częstotliwością 4 Hz i zapewnia około 42 godzin rezerwy naciągu. Do jego konstrukcji wykorzystano 139 części i 26 kamieni łożyskujących. Zadbano o eleganckie wykończenie — zobaczyć można perłowanie, pasy genewskie i charakterystyczny, ażurowy wahnik.

 


Nowością jest kolor, jakim wykończono tarczę. To modna obecnie głęboka zieleń. Godziny dzienne i nazwy miast, indeksy godzinowe, datownik i logo marki zaznaczono na biało. Wskazówki godzinowa i minutowa mają delikatną aplikację z białej substancji świecącej. Widoczna w tle mapa świata jest srebrna. Ta elegancka kompozycja na pewno spodoba się mężczyznom, dbającym o to, by ich strój był zgodny z trendami.

 


Wraz z najnowszą edycją modelu FC Classic Worldtimer Manufacture młoda marka rozszerza ofertę manufakturowych zegarków. Zgodnie z filozofią „Accessible Luxury” (z angielskiego: dostępny luksus) zegarek będzie kosztował mniej niż 3500 CHF. Na chwilę obecną nie jest znana polska cena. Przypuszczam jednak, że będzie ona zbliżona do tej, za jaką sprzedawano poprzednie wersje - 14 999 zł.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl