fbpx
16 Czerwca 2018

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph - idealny na lato!

Napisał: Adam Ciborek

Specjaliści z IWC Schaffhausen postanowili dodać jednemu z najpopularniejszych modeli odrobinę letniego charakteru. Do tej pory, Portugieser Yacht Club Chronograph dostępny był z czarnym paskiem i czarną lub białą tarczą (w wersjach standardowych). Teraz można zdecydować się na nowy, swobodniejszy wariant.

 

Najbardziej sportowy z eleganckich modeli jest teraz produkowany w Edycji Letniej (Summer Edition). Jego stalowa, wodoszczelna koperta została połączona z niebieską tarczą i paskiem. To idealna kombinacja do noszenia podczas cieplejszych miesięcy roku, gdy chętnie sięga się po jaśniejsze i bardziej kolorowe ubrania.

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph | timeandwatches.pl 

Lato trwa w najlepsze, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Temperatury są rekordowe, a synoptycy prognozują suszę. To zawsze zachęca do tego, żeby zanurzyć się w wodzie. Dzięki podwyższonej wodoszczelności, ochronie koronki i gumowemu paskowi, Portugieser Yacht Club Chronograph będzie doskonale sprawdzał się podczas wizyty na plaży lub w czasie innej letniej wycieczki. Niebieska tarcza z małymi tarczkami stopera wykończonymi na biało, sprawiły, że ta nowość jest bardzo casualowa.

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph | timeandwatches.pl

Mimo tego producent nie zrezygnował z niczego, co jest jego znakiem rozpoznawczym. Wskazówki i indeksy arabskie zaczerpnięto z innych modeli z rodziny „Portugalczyków”. Są proste, bardzo eleganckie i wykończone w technice rodowania. Ponadto klienci otrzymują manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem i stoperem wyposażonym w funkcję flyback.

 

 

Jego wskazania zostały elegancko przedstawione na tarczy. Czerwony, centralny sekundnik stopera porusza się nad skalą pozwalającą na odczyt z dokładnością do ¼ sekundy. Z kolei na małej tarczce przy godzinie 12 można odczytać zliczone na żądanie minuty i godziny. Nad indeksem godziny 6 umieszczony jest mały sekundnik. Z okienka zajmującego miejsce indeksu godziny 3 można odczytać, który jest dzień miesiąca.

 

 

Kaliber 89361 ma 38 kamieni łożyskujących. Działa z częstotliwością 4 Hz. Jego rezerwa naciągu to około 68 godzin. Otrzymał zdobienia — na płytach pojawiły się zarówno Pasy Genewskie, jak i perłowanie. Na wahniku znalazł się charakterystyczny medalion z napisem „Probus Scafusia”. Dzięki przejrzystemu deklowi można podziwiać pracę zegarmistrzów z Schaffhausen.

 

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph | timeandwatches.pl

 

Koperta tej letniej edycji ma średnicę 43,5 milimetra. Ci, którzy preferują większy rozmiar koperty, mogą czuć się zawiedzeni tym, że marka nie oferuje już oryginalnej koperty o średnicy 45 milimetrów. Uważam, że dzięki odrobinę mniejszej średnicy model Yacht Club Chronograph zyskał więcej uniwersalności. Wodoszczelność określono na 6 atmosfer, co według skali stosowanej przez IWC Schaffhausen pozwala na swobodne pływanie.

 

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph | timeandwatches.pl

 

Przy okazji premiery wakacyjnej odsłony „Portugalczyka” producent rozszerza takżę ofertę pasków do niektórych modeli. Wszystkie powstały z materiału i mogą być zamawiane w salonach, będących oficjalnymi partnerami IWC. Od teraz właściciele zegarków Pilot Mark XVII, Pilot’s Watch Chronograph, Portofino Automatic i Chronograph, a także Portugieser Chronograph, mogą kupić paski w nowych kolorach.

 

Do zegarków lotniczych przewidziano 4 paski materiałowe — niebieski, jasnoszary, niebieski z jasnoszarym wykończeniem i kolejny o odwrotnej kolorystyce. Wyroby z rodzin Portofino i Portugieser można „rozweselić” za pomocą pasków w dwóch wersjach — niebieskiej i jasnoszarej. Chętni muszą mieć na uwadze to, że jest to „kolekcja letnia” akcesoriów i będzie dostępna tylko przez krótki czas.

 

IWC Schaffhuasen Portugieser Yacht Club Chronograph | timeandwatches.pl

 

O model Yacht Club Chronograph o numerze referencyjnym IW390507 można już pytać u przedstawicieli marki. Decyzję o kupnie będzie trzeba podjąć błyskawicznie, ponieważ zegarek dostarczany będzie tylko latem. Kupując go można stać się posiadaczem “nietypowego” wydania popularnego zegarka.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl