fbpx
26 Marca 2020

Breguet - nowości 2020

Napisał: Adam Ciborek

Breguet - marka konserwatywna - odświeżyła właśnie trzy ze swoich modeli.

 

 

W powściągliwy sposób 

 

Dzięki mistrzostwu jakie pracownicy Breguet osiągnęli w dziedzinie giloszowania tarcz, dwa spośród klasycznych modeli otrzymały nowy wygląd. Trzecia zmiana odnosi się do modelu z linii Marine, który gościł już na Timeandwatches.

 

Referencje 7137 i 7337 będą teraz dostępne w dwóch dodatkowych opcjach wykończenia. Pierwsze z nich - bez wątpienia bardziej eleganckie - to różowe złoto i srebrzona złota tarcza. Drugie, bardziej codzienne i nowoczesne, łączy kopertę z białego złota ze złotą tarczą o odcieniu "Breguet blue" - niebieskim, który dla kolekcjonerów jest nie do pomylenia.

 

Wraz z nową szatą kolorystyczną debiutuje zmieniona prezentacja faz księżyca - w dotychczas dostępnych modelach, ziemski satelita był przedstawiany (niezwykle klasycznie) jako twarz z marsową miną. W nowych modelach, dzięki precyzyjnemu grawerowaniu, sportretowano go bardziej realistycznie.

 

breguet classique 7337 timeandwatches.pl

 

Breguet Classique 7337

 

Numerem referencyjnym  7337 opisano zegarek, którego koperta ma średnicę 39 milimetrów, a jej wysokość to 9,9 milimetra. Z jego tarczy można odczytać godziny, minuty, sekundy prezentowane na osobnej osi, dzień tygodnia i miesiąca oraz wiek księżyca. To zestaw nie tylko wspaniale wyglądający, ale także praktyczny.

 

Kaliber 502.3 QSE1 ma średnicę 12 linii, składa się z 236 części, łożyskowany jest przy pomocy 35 kamieni i działa z częstotliwością 3 Hz. Sprężyna balansu powstała na bazie krzemu. Automatyczny naciąg sprężyny w bębnie zbiera energię potrzebną na autonomię pracy trwającą około 45 godzin. 

 

Breguet Classique 7137 timeandwatches.pl

 

Breguet Classique 7137

 

Lifting objął również referencję 7137, czyli wyrób wyposażony w super cienki kaliber. Koperta o średnicy 39 milimetrów ma niespełna 9 milimetrów wysokości. Lubiących cyferki informuję - dokładna wartość wyrażająca grubość obudowy to  8,65 milimetra.

 

Kaliber 502.3 DR1, podobnie jak werk opisany wcześniej, korzysta z technologii krzemowej zapewniającej ochronę przed polami magnetycznymi, ma 12 linii średnicy i pracuje z częstotliwością 3 Hz. Rezerwa naciągu to około 46 godzin, zegarmistrzowie przy jego składaniu wykorzystują 256 części i 37 kamieni łożyskujących. 

 

Zestaw wskazań w tym modelu wygląda następująco: godziny, minuty, kalendarz miesięczny i synodyczny oraz rezerwa naciągu. Prezentuje się niezwykle okazale na giloszowanej tarczy.

 

W przypadku 7337 i 7137 białe złoto z niebieską tarczą uzupełnia granatowy pasek. Druga odmiana prezentowana jest na pasku w kolorze brązowym. Oczywiście uszyto je ręcznie.

 

 

Breguet Marine “Grande Complication” Équation 5887

 

Ostatnią nowinką jest różowo złoty wariant modelu 5887 uzupełniony o ciemny, szaro-brązowy kolor. Tę referencję opisywałem już na Timeandwatches.pl lecz w platynowej obudowie z niebieską tarczą i różowo złotej ale ze srebrną tarczą.

 

Ten model jest znacznie większy od "kuzynów" z linii Classique - jego średnica to 43,9 milimetra średnicy, a grubość 11,75 milimetra. Jak przystało na linię Marine, korpus został uszczelniony i jest wodoszczelny do 100 metrów. 

 

Breguet marine equation merchante 5887 timeandwatches

 

Niezależnie od koloru pod szkłem i materiału z którego ukształtowano kopertę, jest to wyjątkowo skomplikowany wyrób, nawet jak na standardy marki i linii Marine. Jego werk wyposażono w Wielkie Komplikacje - tourbillon wykorzystujący tytanowe elementy oraz krzemową sprężynę i wieczny kalendarz ze wskazaniem powracającym dni miesiąca.

 

Poza tymi dwoma, “na pokładzie” znalazły się wskazania godzin, minut, minut czasu słonecznego, rezerwy naciągu i dysk prezentujący różnicę w czasie solarnym, a urzędowym. Ciekawostką jest sposób w jaki realizowany jest automatyczny naciąg sprężyny w bębnie - nie ma tu standardowego wahnika przytwierdzonego śrubką na środku werku ani mini rotora. Sprężynę naciąga platynowe wahadło okrążające kaliber po torze na jego krawędzi. Dzięki temu, można podziwiać ręcznie grawerowane i zdobione mosty oraz części. To naprawdę najbardziej luksusowy z luksusowych wyrobów.

 

breguet marine ÉQUATION 5887

 

Nowości nie przynoszą rewolucji, a ewolucję pozwalającą oferowanym od pewnego czasu wyrobom pozostać aktualnym i trafić w gusta kolejnych, doceniających zmieniające się trendy w zegarmistrzostwie.

Jeśli ktoś ma ochotę poznać cenę opisanych wyrobów powinien zwrócić się z pytaniem przez stronę internetową firmy Breguet. Wykwalifikowany personel dostarczy wtedy wszystkich niezbędnych informacji i umówi spotkanie w butiku marki. Najbliższe takie salony znajdują się w Wiedniu i Düsseldorfie. Spotkanie i prezentacja będą jednak możliwe dopiero po opanowaniu aktualnej sytuacji związanej z trwającą pandemią.

 

breguet marine ÉQUATION 5887

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl