fbpx
17 Wcześnia 2017

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition

Napisał: Bartosz Marciniak

Na trwających obecnie targach samochodowych we Frankfurcie (14-24 września), firma Bentley zaprezentowała światu nową odsłonę modelu Continental GT. Samochód przeszedł szereg zmian, i na żywo prezentuje się wyśmienicie. 

 

Odświeżony model jest niższy, szerszy oraz dłuższy. Uzbrojono go w nowy, zoptymalizowany 6-litrowy silnik W12. To prawdziwa bestia, która oferuje kierowcy aż 635 KM mocy i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągnięcia, jak na tak olbrzymie coupe, są imponujące. Nowy Continental GT rozpędza się do setki w zaledwie 3,6 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 333 km/h. Na pokładzie znajdziemy najnowocześniejszą elektronikę oraz wyrafinowane, ręcznie wykonane wnętrze. Piękny!

 

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition | www.timeandwatches.pl

 

Firma Breitling, długoletni partner brytyjskiego producenta luksusowych samochodów, nie mogła przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia. Marka postanowiła oddać hołd nowemu Bentley’owi poprzez stworzenie limitowanego modelu zegarka - Continental GT „Dark Sapphire” Edition. Tytułowy bohater, tak jak nowy Continental GT, został stworzony perfekcyjnie. Najwyższej jakości materiały, zestawiono z ciekawym designem oraz manufakturowym mechanizmem. Finał prac jest naprawdę zdumiewający, ale od początku. 

 

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition | www.timeandwatches.pl

 

Ultra lekka oraz wytrzymała koperta, wykonana została z innowacyjnego materiału Breitlight®. Wspomniane tworzywo charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania, korozję czy pole magnetyczne. Pełną specyfikację możecie przeczytać - tutaj. Średnica obudowy jest spora, i wynosi 48 mm. Najbardziej reprezentatywnym elementem koperty jest pierścień, który ozdobiony został wzorem diamentowym. Super pomysł! 

 

W obudowie umieszczono mechanizm własnej konstrukcji - kaliber B06 z automatycznym naciągiem sprężyny i certyfikatem chronometru COSC. Co ciekawe, werk wyposażono w 30-sekundowy stoper, zainspirowany patentem Breitling’a z 1926 roku. Poza chronografem, mechanizm posiada także datownik. Kaliber działa ze standardową częstotliwością 4 Hz. Rezerwa chodu wynosi 70 godzin. 

 

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition | www.timeandwatches.pl 

Prawdziwą wizytówką zegarka jest enigmatyczna tarcza. Została ona, podobnie jak pierścień, udekorowana wzorem diamentowym. Nie bez powodu. Bliźniaczy motyw możemy znaleźć we wnętrzu nowego Bentley’a. Jej unikatowy, niebieski odcień nazwano „Dark Sapphire”. Na obrzeżach cyferblatu zaimplementowano niebieską, 30-sekundową skalę. Ponadto na tarczy znajdziemy licznik godzinowy ( na godz. 6), licznik 15 minutowy ( na godz. 3) oraz mały sekundnik ( na godz. 9). Okienko datownika umiejscowiono pomiędzy godziną 4 a 5. Pomimo złożoności tarczy, odczyt poszczególnych wskazań nie powinien sprawiać większych trudności. 

 

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition | www.timeandwatches.pl

 

Ukoronowaniem projektu jest specjalnie zaprojektowany niebieski kauczukowy pasek, ozdobiony tym samym motywem co tarcza oraz pierścień. Dzięki niemu wszystko wygląda bardzo spójnie. Zastosowane zapięcie jest zatrzaskowe, wydłużające znacznie żywotność paska oraz poprawiające komfort użytkowania. 

 

Breitling Continental GT „Dark Sapphire” Edition | www.timeandwatches.pl 

 

Breitling Bentley GT "Dark Sapphire" Edition został wyprodukowany w ilości 500 sztuk. To niewiele, także wszyscy zwolennicy będą musieli się pośpieszyć. Ciekawie zaprojektowany zegarek jest doskonałym dodatkiem do Bentley’a. Jednak myślę, że spodoba się również fanatykom zegarmistrzostwa, i nie tylko. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl