fbpx
21 Stycznia 2017

[SIHH 2017]: Baume & Mercier Promesse - elegancki model dla Pań

Napisał: Adam Ciborek

Marka Baume &  Mercier należy do grona twórców genewskiej wystawy Salon International de la Haute Horlogerie (o początkach - tutaj). Firma jest oczywiście obecna podczas tegorocznej edycji targów. Jedna z nowych propozycji w ofercie to damski zegarek Promesse wskazujący aktualną fazę księżyca. Rozszerza on kolekcję, która zadebiutowała w 2004 roku. Do tej pory dostępne były modele z dwiema i trzema wskazówkami, kwarcowe i automatyczne, w wielu wariantach kolorystycznych.

Ponieważ ruch ziemskiego satelity, jego odbity blask i tajemniczość od stuleci intrygowała ludzi, zegarek prezentuje fazy księżyca na granatowym tle. Tarczę polakierowano w taki sposób, że w środku jest niebieska, a na zewnątrz ciemno granatowa. Indeksy godzin 12, 3, 6 i 9 zastąpione zostały czterema brylantami. Czas wskazują dwie proste i smukłe wskazówki. Kompozycja jest bardzo elegancka i nie została zaburzona okienkiem datownika ani wskazówką sekundową.

Stalowa koperta także została ozdobiona brylantami. Obsadzone są po lewej i prawej stronie tarczy. Sprawia to wrażenie, jakby obejmowały tarczę jak dłonie. Łącznie do ozdobienia zegarka wykorzystano trzydzieści cztery  wysokiej jakości brylanty (kolor Top Wesselton / czystość VS). Całkowita masa karatowa kamieni to 0,40 ct.

 

 

Koperta zegarka ma średnicę 34 mm i jest wodoszczelna do 50 metrów. Koronkę ukryto pod lunetą, co czyni ją prawie niewidoczną. Bardzo estetycznie to wygląda. Uszy łączące kopertę ze skórzanym paskiem są bardzo krótkie. Pozwoli to dobrze dopasować zegarek nawet do najszczuplejszego, kobiecego nadgarstka. Pasek jest niebieski i wykonany z błyszczącej skóry aligatora. Zapina się go klasyczną sprzączką.

Zastosowane szkło oczywiście wykonano z szafiru, posiada powłokę antyrefleksyjną. Dekiel jest przykręcany za pomocą śrub, a jego centralna część została wypolerowana. Daje to, panom kupującym zegarek w prezencie, możliwość wykonania okolicznościowego i osobistego grawerunku. Taka inskrypcja może być wspaniałym dodatkiem.

 

 

Mechanizm zastosowany przez producenta to kwarcowy werk dostarczony przez firmę Ronda. To wygodne rozwiązanie - właścicielka nie będzie musiała myśleć o rezerwie naciągu czy ponownym ustawianiu zegarka w najmniej oczekiwanym momencie. Zegarek będzie cały czas gotowy, żeby wskazywać właściwą godzinę i fazy księżyca.

 

Model Baume & Mercier Promesse, o referencji M0A10347, najpewniej trafi w gusta wielu kobiet. To bardzo udany stylistycznie model, który świetnie uzupełni damską garderobę i z powodzeniem zastąpi biżuterię. 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl