fbpx
7 Maja 2018

Richard Mille 67-02 Alexander Zverev

Napisał: Bartosz Marciniak

O marce Richard Mille piszemy zawsze z wielkim entuzjazmem. Podejście firmy do kreowania nowych czasomierzy znacznie różni się od pozostałych producentów. Tak, jak kiedyś pisał Adam na łamach naszego portalu, to bardziej laboratorium badawcze, aniżeli tradycyjna manufaktura.

 

Marka znana jest przede wszystkim z licznych kooperacji ze znanymi sportowcami oraz kosmicznie wysokich cen. Te ostatnie są podyktowane nowoczesną i zaawansowaną inżynierią, którą można bezproblemowo odnaleźć we wszystkich wyrobach sygnowanych imieniem i nazwiskiem właściciela. 

 

 

Za przykład niezwykłych osiągnięć niech posłuży model RM 67-02. Czasomierz wykonany z ultralekkich materiałów posiada mechanizm z naciągiem automatycznym. Całość wraz z paskiem waży zaledwie 32g! Dlatego model ten jest chętnie wybierany przez najlepszych sportowców świata. W ubiegłym roku pisaliśmy o genialnych edycjach tej referencji dedykowanych wybitnym lekkoatletom.

 

 

 

W tym roku Richard Mille ogłosił, że nawiązał współpracę z niemieckim tenisistą. Jest nim utalentowany Alexander Zverev, mogący poszczycić się wieloma sukcesami pomimo młodego wieku. Ten 21-latek uważany jest za jednego z najgorętszych zawodników tenisa. Obecnie zajmuje trzecią lokatę w ATP World Tour.

 

 

Oczywistym i dalszym rozwojem tej współpracy było stworzenie dedykowanego mu zegarka. Nowy model w szeregach RM nie odbiega zbytnio konstrukcyjnie od zaprezentowanych w 2017 roku modeli RM 67-02 High Jump oraz RM 67-02 Sprint. Przeczytać o nich możecie — tutaj.

 

 

Czasomierz ma prawie że identyczną tarczę. Zmiany tyczą się wyłącznie użytych kolorów. W prezentowanym modelu mamy do czynienia z barwami, jakie widnieją na niemieckiej fladze. Czerwony, żółty i czarny. Cyferblat to szkieletowa konstrukcja ukazująca większość komponentów mechanizmu podczas pracy. Jak zawsze zadbano o perfekcyjne wykonanie. Aktualny czas wskazują dwie ażurowe wskazówki, które ładnie kontrastują z pozostałymi elementami tarczy. 

 

 

Ciemna koperta o szerokości 38,7 mm i wysokości 47,5 mm została wykonana z bardzo lekkiego, lecz niezwykle wytrzymałego materiału Quartz TPT. Więcej technologicznych informacji na temat tego materiału znajdziecie — tutaj. Wodoszczelność, jak na sportowy zegarek, nie jest zbytnio satysfakcjonująca. Parametr ten wynosi zaledwie 30 metrów.

 

Aby jeszcze bardziej odchudzić wagę zegarka, płytę główną mechanizmu wykonano w technologii Carbon TPT. Natomiast mostki oraz śrubki przygotowano z tytanu klasy piątej.

 

 

Wahnik manufakturowego mechanizmu CRMA7 również wykonano w tej samej technologii (Carbon TPT). Jednak obciążono go białym złotem w celu poprawienia efektywności zwijania sprężyny napędowej w bębnie. Ręcznie wykończony kaliber bije z częstotliwością 4 Hz, a jego zapas energii starcza na około 50 godzin pracy.

 

 

 

RM 67-02 Alexander Zverev dostępny jest na specjalnie zaprojektowanym przez Richarda Mille’a pasku Comfort Strap. Jest to pasek wykonany z elastycznego materiału. Pozbawiono go zapięcia. Oprócz swojej lekkości charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza. Do tego jest wygodny, co może przydawać się podczas rozgrywanych setów przez Alexandra. Czerwony kolor paska idealnie komponuje się z resztą.

 

 

W ramach umowy z Richard Mille, Alexander jest zobowiązany zakładać zegarek podczas rozgrywek. Tam też zostanie poddany ostatecznym testom. Śmiało można napisać, że model RM 67-02 Alexander Zverev jest mechanicznym odpowiednikiem kwarcowego G-Shock’a. Nowy model to wydatek rzędu prawie pół miliona złoty.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl